wtorek, 3 grudnia 2013

Stawiam na ekologię

Moja świąteczna fabryka ruszyła na dobre. Posypały się zamówienia co mnie bardzo cieszy, ale też napełnia nieco obawami, że czasu jest tak mało, a pracy bardzo dużo. Z drugiej strony taka motywacja jest mi bardzo potrzebna i stwierdzam, że im więcej mam pracy tym więcej zapału i okazuje się zawsze, że jakoś daję radę. W ramach tych przedświątecznych przygotowań naszła mnie refleksja, z której zrodził się pomysł. Chodzi o pakowanie prezentów. Co roku przeraża mnie ilość papieru, która zostaje po odpakowywaniu prezentów i która jest wyrzucana po świętach. Tak sobie pomyślałam, że przecież dużo bardziej ekologicznie jest pakować prezenty w worki materiałowe, które potem będzie można jeszcze nie raz wykorzystać. Tak właśnie powstała (a właściwie nadal powstaje) kolekcja worków na prezent. Każdy komplet składa się z trzech worków różnej wielkości. Dodatkowo, żeby ułatwić życie wszystkim "pakującym", moja zdolna Bratowa zrobiła piękne zawieszki, na których można wpisać imię obdarowanego. I w ten sposób wystarczy tylko włożyć prezent, napisać dla kogo i gotowe. A ja już praktycznie mam rodzinny biznes :)8 komentarzy:

 1. REWELACYJNY POMYSŁ :) PIĘKNE SĄ !

  OdpowiedzUsuń
 2. ten pomysł zagościł u mnie już dawno i takie woreczki mam w swojej ofercie jarmarkowej, ale ludziska jak pytają na co to odpowiadam, że np na prezenty to oni patrzą na mnie jak bym spadła z księżyca. Pomysł świetny tylko do tego jeszcze ludzie musza dojrzeć. Pomysł z zawieszkami genialny, musze tez o tym pomyśleć, może będzie łatwiej. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne kompleciki
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja cieszę się, że zawieszki pasują i też uważam, że to bardzo dobry ekologiczny pomysł :) dzięki za zaufanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne woreczki, mozna w nich nawet zapakować prezenty:)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Doskonały pomysł! Proszę szyć jak najwięcej może kiedyś zamienimy papier na coś co można wykorzystać kilka razy. Z torbami na zakupy się udało, wszyscy moi znajomi używają materiałowych. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń